ZAVRŠENI RADOVI NA PET STAMBENIH JEDINICA

U četvrtak su i zvanično okončani svi radovi na pet stambenih jedinica i kao takve su predate na upotrebu izbjeglim i raseljenim licima kroz povratak i reintegraciju ili lokalnu integraciju na području opštine Drvar.

Radi se o realizaciji Sporazuma o saradnji na provođenju Pod-projekta BiH2 Državnog projekta stambenog zbrinjavanja u okviru Regionalnog stambenog programa, a koji zajednički provode Ministarstvo za ljudka prava i izbjeglice BiH, Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica, Fond za povratak i opština Drvar.

Kordinator ispred opštine Drvar Dragoslav Popović koji je imao zadatak praćenja realizacije projekta po navedenom Sporazumu, naglasio je da su svi poslovi odrađeni na vrijeme.

Svečanosti predaje stambenih jedinica korisnicima prisustvovali su predstavnici naprijed pomenutin institucija, a radove na sanaciji, rekonstrukciji i izgradnji ovih stambnih jedinica izvodilo je preduzeće “Univerzal” iz Donjeg Vakufa.

Stručno-tehnički nadzor nad izvođenjem građevinskih radova na ovom projektu obavio je Institut za građevinarstvo “IG” iz Banja Luke.