VIJENCI I SVIJEĆE ZA 13.SEPTEMBAR

Jedan od najtužnijih dana u istoriji Drvara je 13.septembar. Tog dana 1995.godine kompletno stanovništvo Drvara moralo je napustiti svoj grad, jer su ih vojno protjerali pripadnici hrvatske vojske. Ovaj dan ostaće u vječnom sjećanju svih Drvarčana kao opomena na dan kada su morali napustiti svoje kuće i otići u izbjeglištvo. Dobar dio Drvarčana se vratio na svoja ognjišta, ali mnogi su se rasuli po svijetu i tamo su iz raznoraznih razloga, ostali da žive, ali i da uvijek nose u srcu svoj zavičaj. Tako i danas mnogi od njih u mislima će se prisjećati tog tužnog dana i negdje u daljini zapaliti svijeće za sve poginule svoje Drvarčane.

Delegacija opštine Drvar na čelu sa načelnikom Goranom Broćetom i predstavnici političkih stranaka, položili su vijence i cvijeće na spomen Krst koji se nalazi na Guvnu. Sveštenici drvarske eparhije služili su pomen-parastos za poginule Drvarčane.