SJEĆANJE NA 13.SEPTEMBAR

I ove godine 13.septembra Drvarčani su se prisjetili ovog, u istoriji Drvara jednog od najtužnijih dana. Tog dana, sada već davne 1995.godine svi Drvarčani morali su napustiti svoje kuće i svoja ognjišta i krenuti u životnu neizvjesnost, jer su ih vojno protjerali pripadnici hrvatske vojske.

Ovaj dan ostaće u vječnom sjećanju svih Drvarčana kao opomena na dan kada su morali napustiti svoje kuće i otići u izbjeglištvo. Dobar dio Drvarčana se vratio na svoja ognjišta, ali mnogi su se rasuli po svijetu i tamo su iz raznoraznih razloga, ostali da žive, ali i da uvijek nose u srcu svoj zavičaj.

Tako i danas mnogi od njih u mislima će se prisjećati tog tužnog dana i negdje u daljini zapaliti svijeće za sve poginule svoje Drvarčane.

Delegacija opštine Drvar na čelu sa načelnikom Goranom Broćetom i predstvnici političkih stranaka SNSD-a i DNS-a položili su vijence i cvijeće na Spomen Krst koji se nalazi na Guvnu.

Sveštenik drvarske eparhije protojerej Siniša Serdar služio je pomen-parastos za poginule Drvarčane.