POTPISAN UGOVOR ZA NABAVKU DEVET PLASTENIKA

POTPISAN UGOVOR ZA NABAVKU DEVET PLASTENIKA

Načelnik opštine Drvar Goran Broćeta, predsjenik Udruženja poljoprivrednika Mirjana Pećanac, danas su (29.03.) potpisali ugovor sa predstavnikom IFAD-a (međunarodni fonda za razvoj ) Smailom Toromanovićem za nabavku devet (9) plastenika. Ovi plastenici su namjenjeni drvarskim poljoprivrednicima i nabavi će se po principu 40 odsto grant IFAD-a, 40 odsto učešće opštine i 20 osto učešće poljoprivrednika. Prema dogovoru do realizacije ovog projekta doćiće u slijedeća dva mjeseca.

Prilikom potposivanja ugovora za nabavku plastenika, načelnik Broćeta izrazio je zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom sa IFAD-om i najavio nastavak saradnje. Dogovoreno je da se uskoro radi na projektima izgradnje lokalne infrastrukture (putna mreža, kanalizaciona mreža, uređenje pijace i slično) zavisno zašta se lokalna zajednica odluči, i to po principu da IFAD obezbjedi grant od 70 odsto, a preostalo opština.