NAČELNICA PRIMILA MLADU KARATISKINJU

Danas je načelnica opštine Dušica Runić primila Dušku Šipka, mladu sportiskinju koja je na Svjetskom prvenstvu u karateu održanom njemačkom gradu Štutgartu osvojila bronzanu medalju.

Osvajanje trećeg mjesta je veliki uspjeh za drvarski karate klub. Uspjeh je još veći ako se zna da je medalja osvojena na takmičenju koje je organizovala svjetska Fudokan karate organizacija, i u različitim kategorijama učestvovalo je oko 2500 takmičara iz 40 zemalja.

Na ovom takmičenju pored Duške učestvovala je i Ana Miočević, a uspjeh drvaskih karatiskinja rezulat je i veoma dobrog rada trenera Duška Šipke koji je i otac mladoj Duški.

Načelnica Runić uz čestitke mladoj sportašici Duški Šipka i uručene prigodne poklone obećala je pomoć za Karate klub “Drvar”, jer njen uspjeh je i uspjeh za cijeli Drvar. Postignuti rezultat naglasila je načelnica podstrek je i drugima da i oni ostvare ovakve i slične rezultate i primjer da se u i ovako malim sredinama uz uloženi trud mogu ostvariti svjetski rezultati.