NABAVLJENO DEVET PLASTENIKA ZA POLJOPRIVREDNIKE

 

Krajem marta ove godine načelnik opštine Goran Broćeta, predsjednik Udruženja poljoprivrednika Mirjana Pećanac potpisali su ugovor sa predstavnikom IFAD-a (Međunarodni fonda za razvoj) o nabavci devet plastenika sa ciljem razvoja poljoprivredne proizvodnje. Ovih dana na području drvarske opštine počelo se sa realizacijom ovog ugovora.

Devet poljoprivrednih proizvođača dobilo je plastenike i počela je njihova montaža. Prema potpisanom ugovoru plaćanje se vrši u omjeru 40:40:20 odsto, ali je opština Drvar pored svojih 40 odsto finasnirala i 20 odsto sredstava koje su trebali platiti poljoprivrednici. Na ovaj način svi korisnici dobili su plastenike besplatno.

Opština Drvar i do sada je imala dobru saradnju sa IFAD-om i za očekivati je da će se ona i nastaviti posebno u obnovi infrastrukture (izgradnja putne i kanalizacione mrež, uređenje pijace i drugo).