MILAN KUNIĆ, NOVI PREDSJEDNIK OV

Danas je održana Vanredna sjednica Opštinskog vijeća Drvar, na kojoj je Nikica Bosnić dosadašnji predsjednik OV razrješen dužnosti zbog nespojivosti dužnosti odbornika, odnosno predsjenika OV sa dužnošću delegata u Domu naroda Parlamenta F BiH.

Prije toga, je zbog prestanka mandata iz razloga nespojivosti funkcija umjesto Nikice Bosnića mandat odbornika-vijećnika dodjeljen je Aleksandri Prpa kao sljedećem kvalifikovanom kandidatu sa liste političkog subjekta DNS-a. Aleksandra Prpa je nakon toga položila svečanu Zakletvu.

Odbornici-vijećnici potom su prišli izboru predsjenika Opštinskog vijeća. Na prijedlog OO SNSD-a Drvar na ovu funkciju predložen je Milan Kunić dipl.ing. šumarstva, aktuelni predsjednik Kluba odbornika SNSD-a u Opštinskom vijeću. Sa 15 glasova “za” izabran je Milan Kunić za predsjenika Opštinskog vijeća, dok je jedan odbornik bio uzdržan. Dužnost predsjenika OV, Kunić će obavljati bez zasnivanja radnog odnosa u Opštinskom vijeću, uz mjesečnu naknadu od 1.000 KM.