IZGRADNJA DVIJE ZGRADE

U Bihaću je u zgradi Vlade Unsko-sanskog kantona u četvrtak, 25.januara potpisan Sporazum o saradnji na provođenju državnog projekta “Zatvranje kolektivnih centara i alteranativnih smještaja pružanjem javnih stambenih rješenja” – CEBII sa opštinama Drvar i Ključ i gradom Bihaćem.

Ovim sporazumom koji su potpisali načelnik opštine Drvar Goran Broćeta i ministrica rada, zdravstva, socijalne zaštite i prognanih Kantona 10 Vasilija Broćeta sa Federalnim ministrom raseljenih osoba i izbjeglica Edinom Ramićem, predviđena je izgradnja dvije stambene zgrade sa 55 stambenih jedinica na području drvarske opštine.

Izgradnjom ovih zgrada u Drvaru će se trajno riješiti problem stambenog zbrinjavanja za većinu korisnika alternativnih smještaja kao i mladih bračnih parova koji nemaju rješeno stambeno pitanje.