Danas su predstavnici Ruskog grada Olenogorska posjetili načelnicu opštine Dušicu Runić u sklopu svoje trodnevne posjete Drvaru. Tom prilikom predstavnice Olenogorska Svetlana Čemodanova i Elena Titarenko uručile su prigodne poklone načelnici Runić, a u delegaciji su bili i Radmila Voinovič član Saveza pisaca Rusije i Udruženja književnika Srbije, te Slaviša Rujević Drvarčanin koji živi i radi u Novom Sadu i upravo su oni bili inicijatori i posrednici uspostavljanja saradnje Olenogorska i Drvara.

Prilikom posjete pročitano je pismo gradonačelnika Olenogorska Olega Samarskog koji ovom prilikom nije bio u mogućnosti da posjeti Drvar. U pismu su upućeni pozdravi svim građanima Drvara povodom Dana opštine. Iako smo udaljeni hiljadama kilometara nas vezuju posebne veze pravoslavlja koje datiraju još od Svetog Save, istakao je gradonačelnik Samarski u svom pismu i izrazio želju da se ovo prijateljstvo nastavi kroz kulturnu i svaku drugu saradnju. Gošće kod načelnice bile su članice ženskog dueta Nadežda Zajančukovskaja i Julija Anisimova koje pjevaju ruske narodne pjesme i koje su nastupile na 8.Saboru srspke krajiške pjesme. Načelnica Runić zahvalila se gostima na posjeti i na poklonima i tom prilikom uručila im tradicionalne poizvode od drenjine.

Derlegacija Olenogorska prisustvovaće i Svečanoj akademiji povodom Dana opštine.