DELEGACIJA OPŠTINE VELIKA KLADUŠA POSJETILA DRVAR

Delegacija Opštine Velika Kladuša, na čelu sa načelnikom Fikretom Abdićem – Babom je juče boravila u radnoj posjeti Opštini Drvar.

Cilj posjete je uspostavljanje privredne saradnje između ove dvije opštine i pokretanje određenih proizvodnji na teritoriji opštine Drvar. Nakon što je načelnik Opštine Drvar Goran Broćeta upoznao goste sa stanjem u Drvaru i mogućnostima pokretanja proizvodnje, te potencijalima koje opština Drvar ima, obe delegacije su obišle poslovne prostore u vlasništvu Opštine Drvar kao i Poslovnu zonu “Mlin”.

Nakon obilaska, delegacija Velike Kladuše je obećala konkretne korake po pitanju pokretanja proizvodnje kao i druge vrste saradnje. Posebno im je zanimljiv otkup i prerada voća i povrća (drenjina, šipurka, kleke…) Sama realizacija se očekuje do kraja ove i u toku naredne godine.