Општина Дрвар учествовала на четвртом „Сајму завичаја“ у Новом Саду

Дана, 12. фебруара 2023. године у хали „Мастер“ у Новом Саду одржан је четврти „Сајам завичаја-завичај кроз привреду, туризам и културу“.

Штанд општине Дрвар

Манифестација је одржана у организацији Фонда за избјегла, расељена лица и сарадњу са Србима у региону. Преко 120 излагача из Србије, Републике Српске, Хрватске, Босне и Херцеговине, Мађарске и Црне Горе имало је прилику да представи свој завичај, аутентичност поријекла и културну баштину српског народа.

Општина Дрвар на сајму је помовисала наше јединствене производе од дрењине, уначку ношњу, туристичке потенцијале, традицију и обичаје нашег народа и овог дијела Крајине.

У ревијалном дијелу програма наступили су АКУД „Мира Лукач“ и Етно-ансамбл Успомене.

Начелница општине Дрвар Душица Рунић захвалила се организатору на позиву и топлом дочеку и истакла да је посјећеност дрварском штанду била изузетна, а  да је наша ракија дрења још једном потврдила да оправдано носи титулу краљице здраве капљице.