У Дрвару обиљежен “Дан српског јединства, слободе и националне заставе”

У организацији Општине Дрвар и ЈУ “Центар за културу и спорт” у петак је у Радничком дому обиљежен 15. септембар- Дан српског јединства, слободе и националне заставе.

У програму су учествовали ученици основне и средње школе као и чланови културно-умјетничког друштва који су показали да је Дрвар прави расадник талената који његују традицију и чувају завјет који су нам оставили наши преци.

Обиљежавању Дана српског јединства, слободе и националне заставе поред бројних грађана, присуствовала је и начелница општине Дрвар Душица Рунић, шеф Конзуларне канцеларије Републике Србије у Дрвару Југослав Ђорђевић, делегати у Дому народа ФБиХ Драгана Дамјановић, Горан Броћета и Никола Матерић те часни оци Српске православне цркве Саша Црљић и Зоран Миловац.

Овај празник симболично је установљен да се прославља на дан када се обиљежава пробој Солунског фронта и заједнички је празник који се службено празнује од 2020. године у Републици Србији и Републици Српској.

Дрвар је једина општина у ФБиХ која прославља овај велики дан у историји српског народа