Предсједници Додик и Вучић положили вијенце на Петровачкој цести

Предсједници Републике Српске и Србије Милорад Додик и Александар Вучић положили су вијенце на Спомен-обиљежје на Петровачкој цести.

Додик и Вучић одали су пошту српским страдалницима који су убијени 7. августа 1995. године када је хрватска авијација у злочиначкој акцији “Олуја” бомбардовала српску избјегличку колону у селу Јањила код Босанског Петровца.

Предсједници Српске и Србије у пратњи Његовог преосвештенства епископа бихаћко-петровачког Сергија посјетили су и будући комплекс са Спомен-капелом српским избјеглицама убијеним на Петровачкој цести.

Обиљежавању је присуствовала и начелница општине Дрвар Душица Рунић, као и велики број грађана из Дрвара, Босанског Грахова, Босанског Петровца, Дринића и Гламоча.