Превентивне мјере на заштити од пожара – апел и упозорење грађанима:

Због пожара који су данима активни на подручју општине Дрвар засједао је Кризни штаб. Према информацијама представника Шумарије Дрвар и Цивилне заштите Општине Дрвар пожари се санирају расположивим људским и материјално-техничким капацитетима, те за сада нису угрожени стамбени објекти. Екипе Шумарије Дрвар  и ватрогасне јединице Општине Дрвар су већ данима на терену а у случају потребе биће ангажоване Оружане снаге БиХ.

Једногласно је упућен апел грађанима и посјетиоцима наше општине да не пале ватру на отвореном и не бацају опушке јер тако доводе у опасност људске животе и материјална добра, што је законом кажњиво. У случају неконтролисаног ширења ватре потребно је одмах обавијестити ватрогасну службу на број 065/854-926 или полицијску станицу на број 122.