Освештани темељи Храма Светих Апостола Петра и Павла у Награђу

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Г. Сергије данас је, на празник Вазнесења Господњег, у селу Награђе освештао темеље будућег Храма Светих Апостола Петра и Павла.

Кум темеља будућег Храма био је предсједник удружења Награђе-Црна краљица Часлав Шобот који је овом приликом уручио захвалницу начелници општине Дрвар Душици Рунић за њен допринос раду овог удружења.

Послије извршеног чина освећења Његово Преосвештенство Епископ Сергије поздравио је окупљени народ иштући Божији благослов за почетак овог богоугодног дјела, похваливши труд свештенства и народа те је посјетио и темеље старе црквице који се налазе недалеко од темеља будућег Храма.

Начелница општине Дрвар Душица Рунић истакла је да су при крају радови на асфалтирању пута који води према Награђу.

-Ја се надам да ћемо кроз пар дана свједочити асфалтирању дијела пута који води ка вјерској и културно-историјској знаменитости и ево данас присуствујемо свечаном чину освештења темеља будуће цркве Светог Петра и Павла која је заиста свима нама и вјетар у леђа да остајемо овдје на својим огњиштима – рекла је начелница Рунић.