Општинско вијеће Дрвар донијело Одлуку о додјели јавних признања општине Дрвар за 2023. годину

Општинско вијеће Дрвар на 18. сједници одржаној 11.07.2023.године, донијело је Одлуку о додјели јавних признања општине Дрвар за 2023.годину. Јавна признања уручиће се добитницима 27. јула 2023. године на Академији поводом Дана општине Дрвар.

Јавно признање “ПЛАКЕТА ОПШТИНЕ ДРВАР“ додјељује се:

СЛАВИША САБЉИЋ постхумно  (Дрвар,12.септембар 1946-Бања Лука, 01.новембар 2021.године) био је дугогодишњи новинар и уредник Радио-телевизије Републике Српске, аутор серијала „Капи завичаја“ и аутор бројних свједочанстава о Дрвару који је носио у срцу и промовисао у својим дјелима ”Дрвар-град антифашиста”, ”Мара Симешева,” ”Деведесете: из Ратног дневника”.

ЖАРКО ПЕЋАНАЦ постхумно (Дрвар,03.11.1954- 27.мај 2023.године ) за животни рад и дјела којим је дао посебан допринос унапређењу услова за живот становницима општине Дрвар и њеном развоју.

Јавно признање ”ПЛАКЕТА ПОЧАСНИ ГРАЂАНИН ДРВАРА” додјељује се:

Г. ЛУКА ТОМИЋ, рођен 1984.године у Београду, за несебично залагање и лични допринос унапређењу рада и живота становника Дрвара.

Јавно признање “ЗАХВАЛНИЦА ОПШТИНЕ ДРВАР“ додјељује се:

-Г. ЧАСЛАВ ШОБОТ рођен 04.01.1979.године у Бања Луци, за несебичан рад и афирмацију културно-историјског споменика “Висућ град-Црна краљица” дјелујући као један од оснивача у УГ “НАГРАЂЕ-ЦРНА КРАЉИЦА“ Дрвар. За рад на унапређењу живота становника на подручју Награђа и развоју туризма на подручју општине Дрвар.

Г.КАРАНОВИЋ ПЕРИЦА рођен 25.10.1977.године у Дрвару, за несебичан допринос у хуманитарним акцијама добровољног давања крви. Деведесет четири (94.) пута је даровао крв.

Г. МИЛАНКО ВУКАС, рођен 12.07.1974.године у Дрвару, за несебичан допринос у хуманитарним акцијама добровољног давања крви. Педест два (52.) пута је даровао крв.

ТЕОДОРА ШОБАТ, ђак генерације у школској 2022/23 у Основној школи „Дрвар“ Дрвар.

АНЂЕЛА РАДУЈКО, ђак генерације у школској 2022/23. години, општа Гимназија, Средња школа Дрвар.

НАТАША ПЕЋАНАЦ, ђак генерације у школској 2022/23. години, економист-пословни информатичар, Средња школа Дрвар.

МАЈА ПЕЋАНАЦ,  спортиста 2023. године. За посебне спортске резултате у џудо спорту за 2023.годину и допринос у промоцији спорта међу дјецом и омладином.