Одржан “Сајам завичаја” у Новом Саду

Општина Дрвар учествовала је на манифестацији “Сајам завичаја-завичај кроз привреду, туризам и културу” који је по пети пут одржан у Новом Саду.
Манифестацију организује Фонд за избјегла, расељена лица и сарадњу са Србима у региону.

И ове године штанд наше општине привукао је велику пажњу, а посјетиоци су, поред упознавања с туристичким потенцијалима нашег краја, имали прилику уживати у посластицама од дрењине.

Штанд општине Дрвар, између осталих, посјетили су потпредсједник Владе Србије и министар одбрана Милош Вучевић, министар за рад запошљавање, борачка и социјална питања у Влади Србије Никола Селаковић као и шеф канцеларије Управе за сарадњу с дијаспором и Србима у региону Арно Гујон.

У ревијалном дијелу програма, традицију и обичаје овог дијела Крајине представили су чланови АКУД “Мира Лукач” и етно групе”Царза” Дрвар.

Циљ “Сајма завичаја” је окупљање, повезивање и јачање институција, организација, завичајних и сродних удружења из Србије и региона.