Начелница Општине Дрвар Душица Рунић на састанку са Гујоном у Београду

Арно Гујон, в.д. директора Управе за сарадњу с дијаспором и Србима у региону разговарао је данас у Београду са представницима Срба из Федерације БиХ.

Састанку су присуствовали Душица Рунић, начелница Општине Дрвар, Немања Давидовић, предсједник Општинског вијећа Општине Босански Петровац, Дамир Иветић, потпредсједник Општинског вијећа Општине Оџак, Ђорђе Радановић предсједник Одбора за заштиту права Срба у Федерацији БиХ и Николина Милатовић Поповић, в.д. помоћника директора УСДСР. На састанку се разговарало о предстојећој великој институционалној кампањи за заштиту имовине Срба у ФБиХ.

Душица Рунић, начелница Општине Дрвар најавила је отварање канцеларије за исељеништво у Дрвару која ће бити у могућности да пружи потребне информације избјеглим и расељеним лицима са територије Општине Дрвар и представљати прву адресу за контакт са администрацијом у процесима заштите имовинских и других стварних права (лична документа, обнова кућа, заштита имовине…).