Начелница Општине Дрвар Душица Рунић састала се са Лауром Лунгароти, шефицом мисије ИОМ-а у БиХ.

Начелница Општине Дрвар Душица Рунић, одржала је јуче састанак са шефицом мисије ИОМ-а (Међународна организације за миграције) у БиХ и Kоординаторицом за Западни Балкан, Лауром Лунгароти. Састанку су присуствовали представници Дома здравља Дрвар и Полицијске управе Дрвар. На састанку се разговарало о многобројним проблемима локалне заједнице, социјалној и здравственој заштити, безбједносној ситуацији и мигрантској кризи. На састанку је постигнут договор да ће се шефица мисије ИОМ-а у БиХ, Лаура Лунгароти, ангажовати на проналажењу средстава за форимрање дежурног/мобилног тима. Осим доставе хуманитарне помоћи, хране и хигијенских пакета, дежурни тим би пружао и примарну медицинску заштиту старим и болесним лицима и особама у социјалној потреби. Међународна организација за миграције (ИОМ) у БиХ је и ранијих година радила сличне пројекте.