Дрвар на “Сајму завичаја” у Новом Саду

У организацији Фонда за избјегла и расељена лица и сарадњу са Србима у региону, јуче је у Новом Саду одржан трећи Сајам завичаја. Наша општина на сајму је промовисала дрварску ракију дрењу и друге јединствене производе који се справљају од дрењине. Представљена је и чувена уначка народна ношња. У ревијалном дијелу програма наступили су АКУД “Мира Лукач” и Етно ансамбл Успомене.

Начелница наше општине Душица Рунић, изјавила је јуче да је Сајам сјајна прилика да се успоставе нови и обнове стари контакти.

– Путем промотивног материјала представићемо посјетиоцима и пословним људима велике туристичке потенцијале Дрвара и његове околине. Све то, наравно, уз чашицу дрење на нашем штанду- додала је начелница Рунић.

Овом приликом, захваљујемо се организатору на топлом дочеку и прилици да се на једном мјесту окупе Срби из разних крајева како би показали богату културну баштину нашег народа, кроз промоцију традиције обичаја, језика и културе.