АКУД“Мира Лукач” додијелило је Општини Дрвар плакету за несебичну подршку и помоћ

Аматерско културно-умјетничко друштво /АКУД/ “Мира Лукач” додијелило је Општини Дрвар плакету за несебичну подршку и помоћ протеклих 20 година. Друштво је додијелило признања поводом 20. Међународне смотре фолклора “Аматери своме граду”, која се одржава у Дрвару.

АКУД “Мира Лукач” је плакетом одликивало и Министарство културе и информисања Србије, Управу за сарадњу са дијаспором, Министарство спољних послова Србије и Фонд за избјегла, расељена лица и сарадњу са Србима у региону Аутономне Покрајине Војводина.
Начелница Општине Дрвар Душица Рунић је приликом преузимања плакете изразила велику захвалност свим члановима и руководству АКУД “Мира Лукач”. “Хвала Вам што већ 97 година чувате традицију и што промовишете Дрвар на најбољи начин”, рекла је начелница Рунић.

Хвала Вам што већ 97 година чувате традицију и што промовишете Дрвар на најбољи начин”, рекла је начелница Рунић приликом преузимања награде